Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach
0903 752 533 | info@chirkoz.sk

Bradavice na končatinách, kurie oká (laser, chirurgicky)

Vírusové bradavičky sú veľmi častou nepríjemnosťou, ktoré sa z času za čas objavia na našom tele. Mnohí z nás už mali možnosť zoznámiť sa s týmto malým „záškodníkom“. Niektorí ľudia sa ich snažia zbaviť pri prvých náznakoch, a to rôznymi masťami a babskými receptami.

Sú aj ľudia, ktorým bradavička spočiatku neprekáža a dokonca sa im podarí existovať s bradavičkou aj niekoľko mesiacov, či už rokov. Avšak i tejto skupinke ľudí, začne po čase ich výskyt prekážať, nakoľko zistia, že z jednej bradavičky vznikajú ďalšie a ďalšie a ložisko sa rozširuje. Nepomohla Vám doterajšia liečba?

 

Laserová liečba

Ak sa bradavíc nedokážete zbaviť, existuje metóda, ktorá Vám zaiste pomôže vyriešiť Váš problém. Laserová liečba je veľmi efektívna a úspešná metóda v liečbe bradavíc. Laserom sa ich zbavíte za „pár“ sekúnd. Ak sa pacient rozhodne vyhľadať pomoc a nájde si lekára, ktorý využíva túto metódu, pacient bude v konečnom dôsledku milo prekvapený s rýchlosťou a výsledkom ošetrenia.

 

Postup odstránenia bradavíc

Ošetrujúci lekár vykoná zákrok v lokálnej anestézii alebo bez jej použitia, keďže zákrok trvá len krátko. „Pracujeme s CO2 laserom, laserový lúč cielene nasmerujeme na chorobné tkanivo, následkom čoho bradavice odumierajú,” hovorí MUDr. Allen Dimov, chirurg Chirkoz SK. Počas zákroku je potrebné dostať sa laserom až do hĺbky, aby nastala deštrukcia “koreňu bradavice” a neprišlo k jej opätovnému objaveniu sa. Na ošetrovanom mieste vznikne chrastička, ktorá sa po čase odlúpne. „Laserový zákrok vykonávame aj na zložitejších partiách (okolie očí, análna oblasť a pohlavné orgány)“, dodáva chirurg Allen Dimov. Pre trvalé odstránenie bradavičky je potrebná len jedna návšteva lekára.

Vzhľadom na to, že laserová technológia nie je lacnou záležitosťou, bežné chirurgické a dermatologické ambulancie nedisponujú touto medicínskou technikou. Pomoc preto musíte vyhľadať v súkromných klinikách. Aj u nás v CHIRKOZ SK disponujeme zariadením, ktoré poskytuje laserovú liečebnú techniku odstránenia nežiadúcich bradavíc.

 

Chirurgická liečba

Niekedy si “bradavica” vyžaduje  chirurgické odstránenie (pri väčších, hlbších útvaroch). Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestéze, trvá cca 20 minút. Ak sa odstraňuje “bradavica” na chodidle, odporúčame 2 dni držať končatinu  vo zvýšenej polohe a fyzické šetrenie.

Chirkoz