Menu Zavrieť

napísali o nás

Nový Čas pre Ženy 2021

Chirkoz

Zdravá a štíhla

1 intímny problém trápi mnoho žien: Už sa nemusíte červenať, otázku sme odborníčke položili MY!

22.4. O niektorých veciach sa veľmi ťažko hovorí. Napríklad ak máte v oblasti intímnych partií nejaký problém. Opýtali sme sa za vás, čo sa s tým dá robiť a ako.

Existujú ženy, ktorým sa „tam dolu“ isté partie priveľmi zväčšia. Takýto problém potom prekáža pri každodennom fungovaní a určite ovplyvňuje aj intímny život. Čo s tým?

Aj toto sa môže stať

Zvyčajne sú rozdiely minimálne a ani si ich nevšimneme. Keď je však jeden pysk ohanbia zásadne iný než druhý, prípadne keď sa oba zväčšia tak, že je život s nimi nepríjemný, nie je na škodu požiadať o pomoc lekára.

Odpovedá MUDr. Jana Kubicová-Košťálová z Chirkoz Medical Clinic

Kedy by mala žena uvažovať o operácii intímnych partií?

Zväčšené pysky sa o seba trú, čo môže spôsobovať nepríjemný diskomfort. Takto „obdarená“ žena si nemôže užiť bicyklovanie, beh, nepohodu dokáže vytvoriť aj obyčajné sedenie a plávanie alebo leňošenie na pláži. Problém však môže byť aj estetický, ako sú rôzne druhy asymetrie týchto partií. Jeden pysk môže byť väčší ako druhý, raritou nie je ani to, že pysky sú zväčšené iba v niektorej časti.

O akú operáciu ide?

Úprava pyskov ohanbia, teda zákrok, ktorému sa hovorí labioplastika, je dnes úplne štandardná operácia, ktorú podstupujú ženy rôzneho veku. Dôvodom môže byť snaha o svieži a mladistvý vzhľad intímnych partií, rovnako aj zlepšenie kvality života.

Čo musí žena pred zákrokom absolvovať?

Tento operačný zákrok sa už dnes robí v lokálnej anestézii. Zvyčajne je hotový do hodiny, niekedy aj skôr, ale čo je dôležité, mala by mu predchádzať konzultácia s lekárom. Pacientka musí byť vopred riadne poučená o samotnom zákroku, ako aj o pooperačnom priebehu a ošetrovaní. Dobre vykonaný zákrok totiž nie je zárukou požadovaného efektu, rovnocenný podiel má aj dodržiavanie pooperačnej starostlivosti, ako je zvýšená hygiena inkriminovaných partií najmä po návšteve toalety a, samozrejme, potrebný domáci pokojový režim, žiadna fyzická námaha, šport a podobne.

Labioplastika je dnes štandardná operácia a podstupujú ju ženy rôzneho veku.
Zdroj: shutterstock
Zdravá a štíhla
Autor: Soňa Sedláčková