Menu Zavrieť

4 faktory

KTORÉ VPLÝVAJÚ NA KRÁSNE A PEVNÉ PRSIA

Prsia sú symbolom ženskosti a krásy. Každá z nás túži mať krásne prsia podľa svojich predstáv. Existuje viacero faktorov, ktoré vplývajú na vzhľad nášho dekoltu.

Rodové predispozície

Genetika do značnej miery podmieňuje vzhľad ženského poprsia. Rozhoduje o ich veľkosti a tvare a určuje aj hustotu prsného tkaniva a pružnosť pokožky. Čo ste možno nevedeli, gény sa prenášajú ako z matkinej, tak i z otcovej strany. S týmto veľa nespravíme, ale sú veci, ktoré ovplyvniť vieme.

Životný štýl

Zdravý životný štýl a primeraná hmotnosť prispieva ku kráse a pevnosti ženského poprsia. Ak stále chudnete a zase priberáte, ovplyvňuje to aj veľkosť vašich pŕs. Kolísanie váhy spôsobí zmenu podielu prsného tkaniva a tuku. Ako veľmi chudnutie ovplyvní veľkosť pŕs závisí hlavne od  hustoty prsného tkaniva. Sú veľmi stíhle ženy s minimálnym množstvom tuku v tele a majú plné prsia, za čo môže spomínaná genetika.

Cvičenie

Pravidelné cvičenie dokáže robiť so ženskými prednosťami divy. Určité cviky pomáhajú spevniť hrudné svalstvo, a teda aj prsia. K želanému výsledku vám pomôžu jednoručky a efektívny je napríklad cvik “plank”. Počas kojenia by sa ženy mali vyhýbať cvičeniu, prsia sú dostatočne namáhané samotnou tvorbou mlieka a mohlo by dojsť k bolestivým zápalom.

Plastická chirugia

Niet sa čomu čudovať, augmentácia prsníkov je dnes najžiadanejšou operáciou plastickej chirurgie. Plastický chirurg vám vyčaruje prsia podľa vašich predstáv a vy môžete ešte v deň operácie odísť s vyšším sebavedomím. Hoci silikónové implantáty neprekážajú kojeniu, najideálnejší čas ich vloženia je po pôrode, ak už neplánujete ďalšie bábätko. Krásne prsia si už dnes môže dopriať každá žena, ktorá túži po ich trvalom vylepšení, dokonca teraz v marci aj za super cenu