Menu Zavrieť

Muži: Aké estetické zákroky milujú?

Jirko Blatný

Krása nie je len výsadou žien. Služby našej kliniky využíva čoraz viac mužov, aby mali lepší pocit a mužnejší vzhľad. Dávajú si robiť bradu, brucho, hruď a cudzie im nie sú ani ďalšie estetické vylepšenia.

Estetická dermatológia vie zásadne pomôcť žiť lepší a spokojnejší život aj mužom. Živým príkladom je celebritný kaderník Jirko Blatný, ktorý sa nejatí tým, že využíva služby našej kliniky. Je presvedčený, že starať sa o seba je pre mužov akejkoľvek orientácie prirodzené, ale mnohí sa o tom hanbia hovoriť. „Poznám takých mnoho,“ povedal krátko po tom, ako si dal na našej klinike vylepšiť pery výplňovým materiálom.

Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

Pery podľa želania urobil Jirkovi Blatnému náš šikovný chirurg MUDr. Marek Štefánik. Ako výplňový materiál použil kyselinu hyalurónovú. „Chodím aj na botox, tak viem porovnať, že aplikácia výplne do pier bolí o niečo viac. Teraz som však počas zákroku necítil skoro nič, takže určite závisí aj od prostriedku na znecitlivenie, ktorý lekár použije,“ je presvedčený po skúsenosti u nás Jirko Blatný.

S tvarom a veľkosťou svojich nových pier je veľmi spokojný. „Ja som za to, aby sa chlapi o seba starali, nielen boli pekne oblečení a mali dobrý účes. Je veľa iných možností,“ doplnil.

Zväčšenie pier

Aké estetické zákroky sú vhodné pre mužov?

Samozrejme, aj na našej klinike je ich mnoho. Ktoré estetické zákroky muži využívajú najviac? „Teraz je u nich v kurze liposukcia a modelácia postavy – najmä tvarovanie trupu,“ prezrádza, po čom muži najviac túžia, doktor Štefánik.

Nezanedbávajú však ani svoju tvár. Neboja sa dať si vyplniť pery, bradu, vymodelovať sánku. „Týmito zákrokmi dokážeme výrazne zmeniť a ovplyvniť celkový vzhľad tak, aby bol mužnejší, aj keď má jemné črty,“ dodáva lekár.

Ako dlho vydrží efekt estetických zákrokov?

Hoci sa muži a ženy líšia, obe pohlavia sú zvnútra rovnaké, a preto sa na estetické zákroky používajú rovnaké výplňové materiály. Aj technika aplikácie je podobná, len s tým rozdielom, že napríklad pri zväčšovaní pier sa mužom robia jemnejšie kontúry.

Ako dlho nový efekt vydrží, záleží od genetiky, použitého výplňového materiálu a životného štýlu. Nie však od pohlavia.