Menu Zavrieť

Ultherapia: Jediné neinvazívne a bezbolestné omladenie

ultherapia

Oblasť krku, dekoltu a spodnej časti brady sú presne tie miesta, na ktorých sa začnú prejavovať prvé známky starnutia. Ultherapia – unikátna metóda fungujúca na princípe ultrazvukových vĺn – dokáže tieto partie omladiť bez rezania, krvi a bolesti. S efektom, ktorý pretrvá mesiace až roky.

Presne cielené ultrazvukové vlny so stálou teplotou (60 – 70 °C) prenikajú pod vedením skúsenej ruky lekára hlboko pod kožu. Presne do podkožného tkaniva (SMAS), kde majú „domov“ kolagénové bunky. Teplo a frekvencia ultrazvuku ich znova prebudia k životu a ony začnú robiť svoju prácu – produkovať kolagén, ktorý napína a vypĺňa pleť. To je princíp omladzujúceho nechirurgického zákroku.

Pre koho je ultherapia vhodná?

Ošetrenie touto neinvazívnou metódou, ktorá zvyčajne trvá hodinu, je vhodné pre ženy aj mužov každého veku. Je bezbolestné a keďže sa koža nereže ani sa do nej nič neaplikuje, nie je potrebná žiadna rekonvalescencia. Dá sa robiť v každom ročnom období.

Je to ideálny spôsob, ako si dlho udržať mladistvý vzhľad. S ultherapiou sa to dá už pri prvých náznakoch ochabovania kože okolo tridsiatky. Jennifer Aniston na ňu prisahá!

Kedy sa dostaví efekt ultherapie?

Omladzujúci efekt poznať okamžite po terapii, ale naplno sa prejaví až po 3 až 4 mesiacoch. Presne toľko trvá kolagénovým bunkám, kým naberú plnú silu, objem a opäť plnia svoju funkciu. V závislosti od genetiky a životného štýlu dokážu po „prebudení“ ultherapiou takto fungovať rok až 24 mesiacov.

ultherapia dekoltu

Ako spoznať originálny prístroj na ultherapiu?

„Toto všetko dokáže iba originálny a certifikovaný prístroj Ulthera. Má unikátnu hlavicu, ktorou lekár prechádza po ošetrovanej časti tela a cez ktorú sa mu na monitor v reálnom čase premieta ako sono oblasť podkožia. Iba vďaka tomu vie, na aké miesto a do akej hĺbky má impulz zamerať,“ vysvetľuje MUDr. Marek Štefánik. Dôležitá je aj teplota ultrazvukovej vlny.

Mnoho napodobenín originálneho prístroja má teplotu buď vyššiu, alebo nižšiu a nie všetky dokážu skenovať oblasť podkožia. „Vtedy nielenže nenastane požadovaný efekt, ale môže dôjsť k poškodeniu zdravia, pretože impulz sa môže dostať príliš hlboko alebo do kosti a vyvolať nekrózu,“ varuje lekár Marek Štefánik.

Aké sú hlavné výhody ultherapie?

  • Ultherapia je jedinečný spôsob, ako mať opäť vypnutý krk, bradu bez záhybov a dekolt bez rýh.
  • Je bezpečná a bezbolestná, ak terapiu robí skúsený lekár certifikovaným prístrojom s vizualizáciou, aký máme na našej klinike v Bratislave.
  • Prináša dlhotrvajúce omladenie bez toho, aby bolo treba akokoľvek zasahovať do kože alebo do nej aplikovať výplňový materiál.