Menu Zavrieť

Získajte späť intímny život!

Hlavný nástroj sexu je medzi ušami, povedal nám raz v rozhovore renomovaný slovenský sexuológ. Mal, samozrejme, pravdu. No niekedy hlava chce, celé telo chce a malá časť z neho nefunguje. Aké sú príčiny erektilnej dysfunkcie a ktorá sa dá vyriešiť na štyri sedenia?

Podľa štatistík má problém s erekciou každý druhý muž nad 40 rokov. Znie to ako hrozivá správa. Pravda však je, že problém s erekciou nerovná sa erektilná dysfunkcia ani impotencia (to nie sú synonymá!). Možno je muž iba unavený. Z práce, z partnerky, z detí, zo života… Skrátka, nefunguje dobre ten „nástroj“ medzi ušami – mozog.

Kedy je to porucha?

O erektilnej dysfunkcii hovoríme vtedy, keď sa penis dostatočne nestoporí na pohlavný styk. Že sa to občas stáva ako dôsledok choroby, stresu, strachu, pozná na vlastnej koži každý jeden muž aj jeho partnerka.

Problém je to až vtedy, keď sa občas zmení na (takmer) vždy. Penis sa nestoporí napriek rôznym druhom stimulácie a pohlavný styk nie je možný. Kým voľakedy sa to stávalo s pribúdajúcimi rokmi, dnes to zažívajú aj tridsiatnici – je to daň za životný štýl.

Príčiny sú rôzne

Proces stoporenia úzko súvisí s mozgom, s centrálnou nervovou sústavou aj s kardiovaskulárnym systémom.

Na základe stimulácie sa spustí nervový impulz, ktorý putuje do mozgu. Ten signál spracuje a vyšle nový odkaz do pohlavnej sústavy. Ak je všetko v poriadku, zvýši sa objem krvi cirkulujúcej v penise. Toporivé telieska penis vztýčia a ten takto vydrží až do konca – do vyvrcholenia alebo iného ukončenia sexuálneho aktu.

„Problém“ sa môže vyskytnúť kdekoľvek v tomto procese od hlavy až po penis a cievy v ňom. Odhalenie príčiny je podmienkou úspešnej liečby. Preto nie je hanba, ale, naopak, veľmi užitočné navštíviť urológa.

Bezbolestné a efektívne riešenie

Ak sa ukáže, že príčinou erektilnej dysfunkcie je nedostatočná priechodnosť ciev (čo je druhá najčastejšia príčina tejto poruchy hneď po psychologických faktoroch), je rýchlym a efektívnym riešením terapia rázovou vlnou.

Slovo „rázová“ môže evokovať nárazy a s nimi spojenú bolesť, ale opak je pravda. Je to moderná liečebná metóda prístrojom, ktorý mení vzduchovú vlnu na zvukovú. Rázové vlny prenikajú bezbolestne hlboko do tkaniva a zlepšujú priechodnosť ciev a ich pružnosť. Tým sa zlepšuje prekrvenie penisu.

Iba štyri sedenia

Terapia slabej erekcie rázovou vlnou trvá štyri týždne. Už po mesiaci muž zažíva silnejšiu a pevnejšiu erekciu, a to bez chirurgického zákroku, bez liekov alebo vedľajších účinkov.

S týmto riešením erektilnej dysfunkcie máme u nás takmer 100-percentnú úspešnosť. A od spokojných mužov a ich partneriek – intímne problémy sa vždy týkajú oboch – vieme, že účinky sú dlhodobé.

Táto bezbolestná metóda pomáha pri každom druhu poruchy erekcie súvisiacej s cievami. Získať späť svoj intímny život je s terapiou rázovou vlnou také jednoduché!

Symptómy erektilnej dysfunkcie:

  • oneskorený nástup erekcie
  • slabá erekcia, nedôjde k 100-percentnému stoporeniu penisu
  • opakované ochabovanie penisu aj napriek stimulácii