Menu Zavrieť

Bradavice na končatinách, kurie oká

Vírusové bradavičky sú veľmi častou nepríjemnosťou, ktoré sa z času za čas objavia na našom tele. Mnohí z nás už mali možnosť zoznámiť sa s týmto malým „záškodníkom“. Niektorí ľudia sa ich snažia zbaviť pri prvých náznakoch, a to rôznymi masťami a babskými receptami.

Sú aj ľudia, ktorým bradavička spočiatku neprekáža a dokonca sa im podarí existovať s bradavičkou aj niekoľko mesiacov, či už rokov. Avšak i tejto skupinke ľudí, začne po čase ich výskyt prekážať, nakoľko zistia, že z jednej bradavičky vznikajú ďalšie a ďalšie a ložisko sa rozširuje. Nepomohla Vám doterajšia liečba?

 

Laserová liečba

Ak sa bradavíc nedokážete zbaviť, existuje metóda, ktorá Vám zaiste pomôže vyriešiť Váš problém. Laserová liečba je veľmi efektívna a úspešná metóda v liečbe bradavíc. Laserom sa ich zbavíte za „pár“ sekúnd. Ak sa pacient rozhodne vyhľadať pomoc a nájde si lekára, ktorý využíva túto metódu, pacient bude v konečnom dôsledku milo prekvapený s rýchlosťou a výsledkom ošetrenia.

Postup laserového odstránenia bradavíc 

Ošetrujúci lekár vykoná zákrok v lokálnej anestézii alebo bez jej použitia, keďže zákrok trvá len krátko. „Pracujeme s CO2 laserom, laserový lúč cielene nasmerujeme na chorobné tkanivo, následkom čoho bradavice odumierajú,” hovorí MUDr. Allen Dimov, chirurg Chirkoz SK. Počas zákroku je potrebné dostať sa laserom až do hĺbky, aby nastala deštrukcia “koreňu bradavice” a neprišlo k jej opätovnému objaveniu sa. Na ošetrovanom mieste vznikne chrastička, ktorá sa po čase odlúpne. „Laserový zákrok vykonávame aj na zložitejších partiách (okolie očí, análna oblasť a pohlavné orgány)“, dodáva chirurg Allen Dimov.

Vzhľadom na to, že laserová technológia nie je lacnou záležitosťou, bežné chirurgické a dermatologické ambulancie nedisponujú touto medicínskou technikou. Pomoc preto musíte vyhľadať v súkromných klinikách. Aj u nás v CHIRKOZ SK disponujeme zariadením, ktoré poskytuje laserovú liečebnú techniku odstránenia nežiadúcich bradavíc.

Lyžičková metóda “exkochleácia”

Naši lekári využívajú pri svojej práci aj tzv. “lyžičkovú metódu” odstránenia vírusovej bradavice. Je to klasická metóda, ktorá je overená a lekár natrvalo odstráni bradavicu použitím tejto metódy.

Priebeh zákroku

Ošetrované miesto lekár dôkladne dezinfikuje a  lokálne umrtví. Po znecitlivení daného miesta lekár špeciálnou ostrou lyžičkou odstráni bradavicu do hĺbky. Ranka sa po odstránení bradavice  nešije, aplikuje sa antibiotický krém na urýchlenie hojenia. Do 10 – 14 dní sa ošetrované miesto zahojí a v rane dorastie nové zdravé tkanivo. Ak sa zákrok nepodarí a bradavica sa opäť objaví, je dôležité zákrok absolvovať znova a čo v najkratšej dobe, kým sa vírus nerozšíri hlboko.

Chirurgická liečba

Niekedy si “bradavica” vyžaduje  chirurgické odstránenie (pri väčších, hlbších útvaroch). Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestéze, trvá cca 20 minút. Ak sa odstraňuje “bradavica” na chodidle, odporúčame 2 dni držať končatinu  vo zvýšenej polohe a fyzické šetrenie.