Menu Zavrieť

Aj muži majú svoje problémy. Zväčšené prsné žľazy nie sú len otázkou estetiky, súvislosť sa často hľadá s ich hormonálnym systémom. Žensky vyzerajúce prsníky sa upravujú chirurgickým odstránením nadbytku prsného tkaniva.

GYNEKOMASTIA

odstránenie zväčšených prsných žľiaz u mužov

od 900€

na 4 splátky

Home Credit

Operácia zahŕňa

konzultácia

Lekár si vypočuje požiadavky klienta a určí príčinu zväčšenia prsnej žľazy.

naplánovanie zákroku

Podľa typu gynekomastie sa stanoví plán operácie.

Chirkoz Medical Clinic
predoperačná príprava

Na koži sa pred operáciou nesmie vyskytovať žiadne zápalové ochorenie. Pred operáciou je nutné mať vyholený hrudník.

zákrok

Spôsob operácie závisi od miery zväčšenia prsných žľaz.

bezpecnost
2x kontrola

Týždeň po operácii prebieha prvá kontrola, druhá po 14-ich dňoch po zákroku.

bezpečnosť

Komplikácie nastávajú vo väčšine prípadoch len v pooperačnej bolesti a opuchu.

60 - 180 minút

šetrná anestézia*

záruka

* šetrná anestézia Heyer low flow znižuje nežiadúce účinky anestézie na minimum

MUDr. Martin Dziuban

operatér

MUDr. Jana Kubicová - Košťálová

operatér

Gynekomastia sa môže u mužov prejaviť v ktoromkoľvek veku a príčin môže byť tiež hneď niekoľko. Okrem prirodzeného rozvinutia ochorenia, ktoré býva dočasné, sa môže jednať o vážnejšie dôvody zväčšenia prsníkov.

Mali by ste vedieť...

Problém môže spôsobovať nadbytok ženských hormónov a častá je aj testosterónová forma gynekomastie typická pre kulturistiku, kedy muži užívajú syntetické steroidy. Gynekomastia sa môže vyskytnúť prechodne aj v puberte a príčinou môže byť nezdravý životný štýl alebo niektoré ochorenia spôsobujúce zdúrenie mužských prsných žliaz. Objavuje sa aj u novorodencov vplyvom pohlavných hormónov z organizmu matky.
Dôležité je rozpoznať, či sa nejedná o ochorenie nádorového typu, čo však býva len zriedka. Príčinou problému môžu byť aj iné ochorenia súvisiace s pečeňou, obličkami či najčastejšie so štítnou žľazou.Pri gynekomastii prichádza u mužov k zväčšeniu poprsia súvisiaceho skôr so zväčšením žľazového tkaniva ako tukového tkaniva. Na začiatku ochorenia sú prsia citlivejšie a na dotyk mäkšie. Neskôr príde k zväčšeniu prsnej žľazy a ak sa problém nerieši, prsník môže narásť až do strednej veľkosti ženského poprsia. Zväčšenie pŕs býva sústredené do okolia bradaviek. Posledná fáza môže vyústiť do problémov na pokožke a môže vzniknúť aj zápal a s ním spojené začervenanie pokožky.

Chirurgické odstránenie zväčšenej prsnej žľazy sa vykonáva v celkovej anestézii. Dĺžka výkonu je od 1 – 3 h. Voľba operačnej techniky závisí od miery zväčšenia prsných žľiaz. V prípade menšej gynekomastii sa rez vykonáva v dolnej časti dvorca, na hranici obvodu dvorca a kože. Dochádza k odstráneniu celej prsnej žľazy. Ak je diagnostikovaná pseudogynekomastia, vykonáva sa liposukcia prsnej oblasti. Pri odstránení veľkých gynekomastií sa volia iné postupy korekcie. Pooperačná Jazva väčšinou nie je viditeľná.  

Po zákroku je potrebná 1- dňová hospitalizácia na našej klinike. Doba hojenia obvykle býva 2 – 3 týždne. V tomto období sa odporúča úplne vyhýbať zaťažovaniu svalstva. Pre lepšie hojenie sa nosí kompresívny návlek. Približne po 6 – 8 týždňoch sa môže začať s postupným zaťažovaním a aj to skôr s cvikmi podporujúcimi elasticitu pokožky.

MÁTE OTÁZKU? NAPÍŠTE NÁM
OBRATOM SA VÁM OZVEME 🙂    fotogaléria