Menu Zavrieť

Injekčná lipolýza

Ak sa chcete zbaviť nežiaducich tukových vankúšikov či rozlúčiť sa s celulitídou, riešením je injekčná lipolýza. Jej princíp spočíva v aplikácii prírodnej látky, ktorá v tele rozpúšťa tuky. Ak nepomáha cvičenie ani redukčné diéty, táto neinvazívna metóda vám prinesie nové krivky.

Liposukcia vs. Injekčná lipolýza

Liposukcia je operačná metóda odstránenia väčšieho množstva tuku. Aplikácia injekcií je ambulantné ošetrenie, ktoré sa vykonáva bez anestézie. Nežiadúceho tuku sa klient môže zbaviť kdekoľvek na tele. Nechirurgická metóda je efektívna, minimálne bolestivá a podporuje prirodzené procesy v tele.

Pre koho je procedúra určená

Injkekčná lipolýza je vhodná pre všetkých, ktorí sa túžia zbaviť nadbytočného tuku či celulitídy. Volia ju klienti, ktorí dávajú prednosť neinvazívnym zákrokom alebo takí, ktorým iné metódy bodycontouringu nevyhovovali.

Ako prebieha ošetrenie?

Prírodná látka získavaná zo sójovývh bôbov – fosfatidylcholín sa aplikuje pomocou tenkej ihly priamo do tukových tkanív. Táto látka je zodpovedná za rozštiepenie tukových buniek a ich bezpečné odbúranie z tela von.

Aká je rekonvalescencia?

Ošetrené miesta môžu byť niekoľko dní opuchnuté a začevenané a môžu sa objaviť modriny. Bolestivosť je minimálna, môžeme ju prirovnať k svalovici. Do 7-10 dní sa predpokladá, že sprievodné príznaky odznejú. Aby bol výsledný efekt čo najlepší, je potrebné počas nasledujúcich dní po ošetrení dodržiavať odporučenú diétu a vyvíjať pravidelnú fyzickú aktivitu. Maximum účinku sa prejaví do 4 týždňoch od ošetrenia.

Ako často treba ošetrenie opakovať?

Optimálne je injekčnú metódu pre krajšie krivky opakovať 2-4 krát s odstupom 3-4 týždňov. Výsledok je dlhodobý, v prípade, že klient rapídne nezmení svoju váhu, v týchto miestach nedochádza k opätovnému ukladaniu tuku. Tuk sa rozpúšťa postupne, vďaka čomu má pokožka tendenciu sa stiahnuť a zachovať si svoju elasiticitu. Ošetrenie má navyše priaznivý vplyv na tvorbu kolagénu.

Partie vhodné k ošetreniu

  • podbradok
  • stehná
  • boky
  • brucho
  • tukové vankúšiky kdekoľvek na tele so súvislou vrstvou tuku

Pre koho metóda nie je určená

  • ľudia trpiaci závažnými iochoreniami obličiek a pečene
  • tehotné a dojčiace ženy
  • ľudia s poruchami krvnej zrážanlivosti
  • ľudia, ktorí majú sklon k tvorbe keloidných jaziev
  •  ľudia trpiaci vysokým krvným tlakom

Iné využitie injekčnej lipolýzy

Novšia metóda zbavenia sa tuku sa využíva aj pri odstránení celulitídy a lipómov (nezhubných tukových nádorov). Možno ňou korigovať aj nepravidelnosti po liposukcii.