Menu Zavrieť

Korekcia jaziev (chirurgicky, injekčne)

Jazvy na tele, či už po úraze, ochoreniach kože, zákrokoch alebo problematickom akné, môžu pre mnohých ľudí predstavovať estetický problém. Poznáme niekoľko spôsobov, ktoré dokážu jazvu odstrániť a zbaviť vás tak pocitu nedokonalosti, najmä ak sa jazva nachádza na viditeľnom mieste a priťahuje pozornosť vášho okolia.

Chirurgická korekcia

Jednou z možností korekcie je chirurgické odstránenie jazvy. Výkon sa realizuje ambulantne, výber stehov je potrebný na 7. až 14. deň, v závislosti od lokalizácie pôvodnej jazvy. Chirurgické odstránenie jazvy môže byť spojené s rizikom jej opätovného vzniku, niekedy i vo výraznejšej forme.

Korekcia jazvy aplikáciou injekčného roztoku

Nie každú jazvu je možné, resp. vhodné upraviť chirurgicky – teda odstránením a opätovným zašitím kože. Jedná sa hlavne o tzv. keloidné a hypertrofické jazvy. Najčastejšie bývajú lokalizované na pleciach, v oblasti dekoltu, na chrbte, ale aj inde na tele. Vznikajú po predošlej traumatizácii kože, úraze, ale niekedy aj po adekvátnom chirurgickom ošetrení (napr. odstránení znamienka), či po nepatrnom podnete, ako je napr. očkovanie, či dokonca uštipnutie hmyzom. Definitívna príčina ich vzniku nie je úplne objasnená.

Jazvy môžu byť rôzneho tvaru, veľkosti a zložitosti, avšak väčšinu z nich je možné vylepšiť/odstrániť a zbaviť vás tak trápenia s neestetickým vzhľadom pokožky. U nás v CHIRKOZ SK vám radi poradíme a porozprávame sa s vami o možnostiach odstránenia tej, ktorá trápi vás.