Menu Zavrieť
Pre ženy sú prednosťou, pre mužov zase púťačom pozornosti. Je prirodzené, že majú rôzne veľkosti aj tvary. Príliš veľké prsia však môžu byť prekážkou v každodennom živote a dôvodom mnohých ťažkostí. Riešením je zmenšenie alebo redukčná mammaplastika.

ZMENŠENIE PRSNÍKOV

Redukčná mammaplastika

od 3300€

na 4 splátky

Home Credit

Operácia zahŕňa

konzultácia

Lekár si vypočuje predstavy klientky a zhodnotí jej anatomické predpoklady.

naplánovanie zákroku

Vyberie sa vhodný typ implantátu a určí sa jeho spôsob vloženia.

Chirkoz Medical Clinic
predoperačná príprava

Dôležitý je dobrý zdravotný stav klientky a jej vlastné presvedčenie o operácii.

o-nas
zákrok

Implantát sa vkladá tromi rôznymi spôsobmi - z podprsnej ryhy, z podpazušia alebo okolo bradavky.

bezpecnost
2x kontrola

Týždeň po operácii prebieha prvá kontrola, druhá po 14-ich dňoch po zákroku.

bezpečnosť

Silikónové implantáty nemajú vplyv na dojčenie a neohrozujú ani plod počas tehotenstva.

60 - 120 minút

šetrná anestézia*

záruka

* šetrná anestézia Heyer low flow znižuje nežiadúce účinky anestézie na minimum

MUDr. Martin Dziuban

operatér

MUDr. Jana Kubicová - Košťálová

operatér

Mali by ste vedieť...

Príčin zväčšenia prsníkov je hneď niekoľko. Môžu to byť genetické predispozície, hormonálne výkyvy v puberte alebo počas tehotenstva a dojčenia, obezita i porucha funkcie štítnej žľazy. Nežiadúca zmena tvaru mohla prísť aj po pôrode, čo môže byť dôvodom psychickej nepohody u žien – matiek. Okrem toho, príliš veľké prsia spôsobujú obmedzenia pri športových aktivitách. Redukčná mammaplastika rieši práve úprávu nadmernej veľkosti a modeláciu pŕs a býva indikovaná z estetických, ale aj zdravotných dôvodov. Ženy s väčším poprsím operácia zbavuje bolestí chrbta, dýchacích ťažkostí a opuchov dolných končatín. Zlepší harmóniu tela a zvýši sebavedomie.
Operáciu je možné vykonať najskôr v 18 – 20 roku života. Ak žena plánuje tehotenstvo, odporúča sa zákrok absolvovať až nejaký čas po ukončení dojčenia. Vyhnúť by sa mu mali klientky s obezitou a s problémami so štítnou žľazou.
Redukcia pŕs prebieha v celkovej anestézii a predchádza mu komplexné predoperačné vyšetrenie. Zákrok trvá 2 – 3 hodiny a vyžaduje si 2 – dňovú hospitalizáciu na klinike. Súčasťou zákroku je odstránenie nadbytočnej kože, modelácia pŕs do požadovaného tvaru a spevnenie a posun smerom nahor. Tvar aj veľkosť poprsia je možné prispôsobiť želaniam klientky. Výhodou je, že operácia koriguje aj asymetriu pŕs a veľkosť dvorcov. Na 2 mesiace je nutné obmedziť fyzickú aktivitu a približne 2 mesiace sa nosí elastická podprsenka. Odporúča sa pracovné voľno na 7-10 dní.

Pri operačnom zákroku modelácie a zmenšenia pŕs sa pozdvihnú ochabnuté prsia, vymodeluje sa ich tvar a zmenší sa veľkosť dvorcov bradaviek. Vytvoria sa tak menšie prsia s pevnejším tvarom a mladistvejším vzhľadom. Klientky sa zbavia zdravotných komplikácii a zvýšia si sebavedomie, ktoré je dôležitým pilierom spokojného života.

MÁTE OTÁZKU? NAPÍŠTE NÁM
OBRATOM SA VÁM OZVEME 🙂    fotogaléria

    zmenšenie pŕs