Menu Zavrieť

Niťový lifting

Už pred 30. rokom môžeme na tvári pozorovať prvé známky starnutia. Objavujú sa jemné vrásky, pokles kontúr a strata objemu tváre. V tomto veku však väčšina žien i mužov ešte nechcú podstupovať náročnejšie chirurgické zákroky. Dávajú radšej prednosť jednoduchšiemu a šetrnejšiemu riešeniu – metódam Silhouette, ktoré sú pre svoje skvelé výsledky a zároveň nenáročnú ambulantnú starostlivosť  stále viac populárne. 

Pre koho je zákrok vhodný

Ideálnym kandidátom na mini invazívnej lifting je všeobecne klient či klientka, ktorá už začína pozorovať zvädnuté rysy v tvári, jej vrásky od kútikov úst k nosu sú príliš hlboké na púhe vyplnenie kyselinou hyalurónovou, ale zároveň nemá nadbytok uvoľnenej kože na odstránenie. Metódy Silhouette Lift a Soft sa však nezameriavajú len na tvár alebo obočie. Ďalšie partie, kde môžete pozorovať prvé známky starnutia, a ktoré dokážeme ošetriť, sú napríklad oblasti krku a zadku.Silhouette Lift aj Soft využívajú prakticky rovnakú technológiu závesných nití.  Tieto nite sú v skutočnosti veľmi jemné a vstrebateľné alebo neabsorbovateľné vlákna, ktoré sa zavádzajú drobnými vpichmi.  Tieto vlákna vypínajú pleť a podporujú novotvorbu kolagénu. A práve kolagén je základným stavebným kameňom pružnej a mladistvo vyzerajúcej pleti. Zákrok trvá podľa rozsahu 15 – 60 minút spravidla v lokálnej anestézii. Pokiaľ to situácia vyžaduje, môžeme odporučiť i celkovú anestéziu. 

Silhouette Lift

Pri tejto metóde využívame nevstrebateľné polypropylénové nite s kužeľovitými, spätnými háčikmi z kyseliny mliečnej. Aplikácia týchto jemných nití vyžaduje drobný rez vo vlasovej časti hlavy. Nevstrebateľné nite pozdvihnú zvädnuté rysy a podkožnej štruktúry tváre až na niekoľko rokov, pričom ich môžeme podľa potreby znovu dotiahnuť.

Silhouette Soft

Pri metóde Silhouette Soft používame plne vstrebateľné vlákna s protismernými kuželmi a obojstrannými ihličkami, z ktorých pomocou tieto vlákna zavádzame. Oproti Silhouette Lift nevyžaduje táto aplikácia niťou žiadny rez a celé ošetrenie je skutočne úplne neinvazívne. Ku vstrebaniu vlákien dôjde v priebehu niekoľko mesiacov, avšak zároveň s tým dôjde k tvorbe kolagénovej siete, ktorá výrazne podporí finálny efekt vypnutej pokožky. 

Zásady pooperačnej starostlivosti a návrat k bežným činnostiam

V deň zákroku vás prepustíme do domácej starostlivosti, ktorá trvá približne jeden týždeň až 10 dní. Minimálne v prvom týždni je však nutné nosiť elastický návlek, ktorý je nevyhnutnou súčasťou celého zákroku. Po dobu dvoch týždňov by ste sa ďalej mali vyvarovať prudkých pohybov a zvýšenej fyzickej námahe. Až potom sa môžete vrátiť ku každodenným aktivitám. Návrat do zamestnania, no nenáročného, ​​vám odporúčame odložiť aspoň o jeden týždeň. 

fotogaléria