Menu Zavrieť

PRP – PLAZMA

Viditeľné starnutie pokožky je spôsobené narušovaním bunkových štruktúr a prirodzenou stratou kolagénu. Pleť tak stráca svoju prirodzenú farbu, koža ochabuje a objavujú sa vrásky.

Ako Vám s tým vieme pomôcť?

Jedná sa o overenú metódu prirodzenej obnovy tkanív.

PRP je plazma obohatená o krvné doštičky. Krvné doštičky hrajú dôležitú úlohu v procese zastavenia krvácania. Ich úloha je však omnoho komplexnejšia, vďaka obsahu rastových faktorov sa významne podieľajú na procese hojenia a obnovy tkanív.

Ako zákrok prebieha?

Odkiaľ sa získava daný materiál ktorý mi budete aplikovať? V tomto momente Vás môžem upokojiť, že materiál získavame priamo odberom krvi od pacientky v deň zákroku. Tým, že sa jedná o vlastnú krv pacientky, minimalizuje sa riziko vzniku alergickej reakcie na podanú látku. Odoberá sa zhruba 10ml krvi, ktorá sa následne scentrifuguje a tým sa oddelí plazma s krvnými doštičkami od ostatných krvných elementov. Takto podaná plazma obohatená o krvné doštičky stimuluje v tkanivách regeneračné procesy, tvorbu nových ciev a tvorbu kolagénu. Následne pleť pôsobí vypnutá, rozjasnená, vrásky sa vyhladzujú, miznú tmavé kruhy pod očami a pleť jednoducho žiari.

PRP môžeme podávať samotné, alebo v kombinácii s kyselinou hyalurónovou, kde využívame hlavne jej schopnosť naväzovať vodu a tým pádom navraciame pokožke jej hydratáciu a elasticitu.

Využitie PRP má široké portfólio v rôznych odboroch. U nás ju využívame

v dermatológii a estetickej medicíne na rejuvenizáciu pleti tváre, dekoltu, rúk, liečbu akné, liečbu zle hojacich sa rán a jaziev, no aj pri riešení alopécií,

v ortopédii na intraartikulárne podanie pri včasných štádiách osteoartritíd,

no pripravujeme aj podávanie v gynekológii u močových inkontinencií a pošvových rejuvenizácií.