Menu Zavrieť

Redukcia vrások – botulotoxín

APLIKÁCIA botulotoxínu

Botulotoxín v liekovej podobe uvoľnuje kŕče svalov. Preruší teda nervosvalové spojenie a zabráni tak mimickému svalu v zmršťovaní, ktoré je hlavnou príčinou tvorby vrások. Liečbou botulotoxínom tak dokážeme zbaviť tvár mimických vrások na čele, pri koreni nosa, v okolí očí a uší.
Botox je prírodný proteín, ktorý uvoľňuje mimické svaly. Dodáva tak tvári uvoľnený a svieži výraz, ktorý je potrebný na dosiahnutie prirodzeného a mladistvého vzhľadu.

AKO OŠETRENIE PREBIEHA ?

Nízka dávka botoxu sa aplikuje tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, ktorý sa v priebehu niekoľkých dní uvoľní na základe účinku botulotoxínu. Vďaka uvoľneniu mimického svalu dochádza k vyhladeniu a častu úplnému vymiznutiu nežiaducich vrások. Celý výkon trvá niekoľko minút (cca 15 minút), bolesť pri použití tenkej ihličky je minimálna a klienti ju výborne znášajú. Účinok trvá 6 – 12 mesiacov.

AKÉ SÚ VÝHODY APLIKÁCIE BOTULOTOXÍNU ?

Zákrok je možné vykonať okamžite (pred aplikáciou botulotoxínu netreba absolvovať žiadny test)

 • Po aplikácii botulotoxínu nie je potrebná PN-ka (už po 4 hodinách môžete pokračovať v každodenných činnostiach)
 • Výsledok nie je trvalý (každý má možnosť rozhodnúť sa, či bude v zákroku pokračovať)
 • AKÝ JE EFEKT APLIKÁCIE BOTULOTOXÍNU ?

  Výsledný efekt nastupuje do 48 hodín. Po prvej aplikácii trvá tri až šesť mesiacov. Postupne doznieva a aplikáciu je vhodné opakovať. Opakovaním zákroku sa podstatne predlžuje i dĺžka žiadaného efektu na pol roka i viac. Pre dokonalý efekt omladenia je možné kombinovať aplikáciu botulotoxínu s výplňovými materiálmi.

  TYPY VRÁSOK

  Korekčné oblasti:

 • Vrásky okolo očí
 • Vrásky na čele
 • Medziobočie