Zákroky Cenník Kontakty O nás Poradňa

Korekcia viečok (Blepharoplastika)

Korekcia viečok je vlastne odstraňovanie nadbytočnej kože, tukových vačkov na viečkach. Je prirodzené, že vekom naša koža stráca elasticitu, v súvislosti s pokožkou na viečkach však zohráva svoju rolu i dedičnosť. Máme 30-ročných pacientov, ktorí majú prevísajúcu nadbytočnú kožu na viečkach. To dodáva očiam ospanlivý výraz, takže človek pôsobí stále unavene.

Vyrovnať sa s problémovými viečkami je dnes už jednoduchá záležitosť. Radikálnu zmenu a viditeľný efekt dosiahnete vďaka jedinému krátkemu zákroku. Môže ísť o genetický problém, ale viditeľne ochabnutú kožu na viečkach spôsobuje hlavne pribúdajúci vek a prirodzené starnutie pokožky. Dôvod operácie je predovšetkým estetický, no v niektorých prípadoch aj zdravotný. Tento druh zákroku požadujú najmä ženy vo vekovej kategórii od 25 až do 70 rokov. Ak však máte s pribúdajúcim vekom strach o svoj pôvabný pohľad, môžete sa spoľahnúť na plastickú chirurgiu a ruky skúseného chirurga. Od zákroku vás delí len jediná konzultácia v ambulancii.

Priebeh zákroku

Realizovaný výkon je ambulantný, robí sa v lokálnej anestézii, kedy sa odstráni nadbytočná koža aj tukový vačok na viečku. Zákrok trvá 60 až 90 minút, pokožka sa hojí asi 7 dní. Aplikovanie samotnej injekcie môže byť trochu nepríjemné, potom však už necítite takmer nič. Po zákroku okamžite dochádza k opuchu viečok, keďže pokožka v okolí oka je mimoriadne citlivá. Koža horného viečka je najtenšou na tele, preto je veľmi dôležité pred zákrokom zakresliť časť, ktorá sa odoberie s presnosťou na milimetre.

Počas zákroku sa odstráni prebytočná koža aj s ochabnutým svalom, prípadne tukom, ktoré tento nežiaduci efekt spôsobujú. Ideálny tvar dolného viečka je S-tvar, ktorý je nutné dodržať aj po zákroku. Pár stehmi sa malá operácia ukončí. Odporúča sa operovať dolné alebo horné viečka. V prípade potreby oboch zákrokov odporúčame ich vykonanie s miernym časovým odstupom.

Rekonvalescencia po zákroku

Po operácii počítajte s opuchom a miernou modrinou, dôležité schôdzky si radšej presuňte na iný termín. Na oči je nutné prikladať ľad a studené obklady, aby sa zmiernili opuchy a zafarbenie. Neodporúčame vystavovať operované miesta priamemu slnečnému žiareniu. Po zákroku je vhodné nosiť najbližších pár týždňov slnečné okuliare, vyhnete sa tak nepríjemným otázkam svojho okolia, budete pôsobiť prirodzene a schováte pod nimi čerstvé jazvy. Pár dní po zákroku vás čaká ešte jedna návšteva ambulancie kvôli vybratiu stehov. Prvýkrát uvidíte žiadaný efekt, a keďže oči sú najdôležitejšia časť tváre, budete výsledkom prekvapení a viditeľne zmenení, samozrejme, k lepšiemu.

 

Priebeh operačného zákroku – blepharoplastika, korekcia horných viečok

viecka pred operáciou viecka pred operáciou
viečka po operácií viečka po operácií
pred operáciou horných viečok pred operáciou horných viečok
14 dní po operácií horných viečok 14 dní po operácií horných viečok
Po operácií viečok 1 rok Po operácií viečok 1 rok
pred operáciou horných viečok 1 pred operáciou horných viečok 1
po operácií horných viečok 1 po operácií horných viečok 1
Korekcia viečok pred zákrokom 2 Korekcia viečok pred zákrokom 2
Korekcia viečok po zákroku 2 Korekcia viečok po zákroku 2