Zákroky Cenník Kontakty O nás Poradňa
Poradňa O nás Foto/video Akcie / last minute Všetky zákroky Kontakty
Generic selectors
Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach

Kŕčové žily (laser)

Príznaky

Svrbenie, pálenie, mravčenie, silné bolesti a opuchy nôh, kŕče, zápaly žíl, zmeny na koži a v podkoží v dôsledku zvýšenej pigmentácie alebo strata pružnosti kože.

 

Príčiny

Konzervatívna liečba

Ak ochorenie nie je v takom pokročilom štádiu, že je nutné ho riešiť okamžitou operáciou, nasadí sa konzervatívna liečba – liečba podávaním liekov,  tzv. venotoník. Tie spevňujú steny ciev, čím zrýchľujú odtok krvi. Je to jedna z prvých možností, ako aktívne vstúpiť do liečby ochorenia kŕčových žíl. Lieky sa užívajú dlhodobo, zmierňujú ochorenie, bolesti a spolu s aplikáciou bandáže alebo používaním elastickej pančuchy ho môžu spomaliť alebo zmierniť.

Jednoznačne však užívanie liekov ochorenie varixov nevylieči.

 

Chirurgická liečba

Klasický chirurgický zákrok je rokmi odskúšaná efektívna metóda – stripping. Pacient ju podstupuje pod celkovou alebo čiastočnou anestéziou. Operačným zákrokom sa varixy cez drobné vpichy na koži mechanicky vyberajú. Odstraňujú sa len poškodené a nadbytočné žily, potrebné zdravé sa nesmú poškodiť. Keďže sa pri operácii používajú bežné chirurgické inštrumenty, zanecháva tento zákrok za sebou stopy v podobe niekoľkých jazvičiek. Jedna operácia skutočne nezaručí zbavenie sa kŕčových žíl natrvalo. Časom môžu vzniknúť nové varixy, ktoré boli predtým ešte zdravé alebo neboli dostatočne odstránené pri prvej operácii. Ani výsledok operácie z estetického hľadiska sa nedá dopredu predpokladať. Nezávisí len od techniky zákroku, skúseností chirurga, ale aj od schopnosti hojenia samotného organizmu, regenerácie kože. Môže sa stať, že aj keď bola operácia prevedená kvalitne, pacient je s celkovým výsledkom nespokojný.

 

Nevýhody chirurgického zákroku

 

Liečba laserom

Moderné riešenie ako sa fialových máp zbaviť bez zbytočného „krviprelievania“ prináša vnútrocievny spôsob liečby kŕčových žíl laserom. Nielenže sa zákrok vykonáva ambulantne, ale je aj takmer bezbolestný, pacient odkráča priamo z operačného stola domov na vlastných nohách.

Zákrok

 

Po zákroku

 

Výhody laseru oproti chirurgickej liečbe