Zákroky Cenník Kontakty O nás Poradňa

Krásne prsia

ZMENŠENIE PRSNÍKOV

Redukčná mammaplastika

Pre ženy sú prednosťou, pre mužov zase púťačom pozornosti. Je prirodzené, že majú rôzne veľkosti aj tvary. Príliš veľké prsia však môžu byť prekážkou v každodennom živote a dôvodom mnohých ťažkostí. Riešením je zmenšenie alebo redukčná mammaplastika.
mammaplatika

OD 3300€

na 4 splátky

home credit

Operácia zahŕňa

konzultácia

Lekár si vypočuje predstavy klientky a zhodnotí jej anatomické predpoklady.

naplánovanie zákroku

Vyberie sa vhodný typ implantátu a určí sa jeho spôsob vloženia.

Chirkoz Medical Clinic

predoperačná príprava

Dôležitý je dobrý zdravotný stav klientky a jej vlastné presvedčenie o operácii.

zákrok

Implantát sa vkladá tromi rôznymi spôsobmi - z podprsnej ryhy, z podpazušia alebo okolo bradavky.

bezpecnost

2x kontrola

Týždeň po operácii prebieha prvá kontrola, druhá po 14-ich dňoch po zákroku.

Bezpečnosť

Silikónové implantáty nemajú vplyv na dojčenie a neohrozujú ani plod počas tehotenstva.

60 - 120 minút

šetrná anestézia*

záruka

* šetrná anestézia Heyer low flow znižuje nežiadúce účinky anestézie na minimum

MUDR. MARTIN DZIUBAN

operatér

MUDr. Jana Kubicová - Košťálová

OPERATÉR

Mali by ste vedieť...

Príčin zväčšenia prsníkov je hneď niekoľko. Môžu to byť genetické predispozície, hormonálne výkyvy v puberte alebo počas tehotenstva a dojčenia, obezita i porucha funkcie štítnej žľazy. Nežiadúca zmena tvaru mohla prísť aj po pôrode, čo môže byť dôvodom psychickej nepohody u žien – matiek. Okrem toho, príliš veľké prsia spôsobujú obmedzenia pri športových aktivitách. Redukčná mammaplastika rieši práve úprávu nadmernej veľkosti a modeláciu pŕs a býva indikovaná z estetických, ale aj zdravotných dôvodov. Ženy s väčším poprsím operácia zbavuje bolestí chrbta, dýchacích ťažkostí a opuchov dolných končatín. Zlepší harmóniu tela a zvýši sebavedomie.
Operáciu je možné vykonať najskôr v 18 – 20 roku života. Ak žena plánuje tehotenstvo, odporúča sa zákrok absolvovať až nejaký čas po ukončení dojčenia. Vyhnúť by sa mu mali klientky s obezitou a s problémami so štítnou žľazou.
Redukcia pŕs prebieha v celkovej anestézii a predchádza mu komplexné predoperačné vyšetrenie. Zákrok trvá 2 – 3 hodiny a vyžaduje si 2 – dňovú hospitalizáciu na klinike. Súčasťou zákroku je odstránenie nadbytočnej kože, modelácia pŕs do požadovaného tvaru a spevnenie a posun smerom nahor. Tvar aj veľkosť poprsia je možné prispôsobiť želaniam klientky. Výhodou je, že operácia koriguje aj asymetriu pŕs a veľkosť dvorcov. Na 2 mesiace je nutné obmedziť fyzickú aktivitu a približne 2 mesiace sa nosí elastická podprsenka. Odporúča sa pracovné voľno na 7-10 dní.

Pri operačnom zákroku modelácie a zmenšenia pŕs sa pozdvihnú ochabnuté prsia, vymodeluje sa ich tvar a zmenší sa veľkosť dvorcov bradaviek. Vytvoria sa tak menšie prsia s pevnejším tvarom a mladistvejším vzhľadom. Klientky sa zbavia zdravotných komplikácii a zvýšia si sebavedomie, ktoré je dôležitým pilierom spokojného života.

fotogaléria

Chirkoz v teleráne