PLASTICKÁ CHIRURGIA ESTETICKÁ AMBULANCIA DERMATOCHIRURGIA KOŽNÁ AMBULANCIA CHIRURGIA RUKY CHIRURGIA KONEČNÍKA INTÍMNA CHIRURGIA Éminence Organic Skin Care
Poradňa O nás Foto/video Akcie / last minute Všetky zákroky Kontakty
Generic selectors
Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach

Modelácia prsníkov

Mať krásne tvarované a pevné prsia môžete mať v ktoromkoľvek veku. Chirurgické riešenie zvané mammoplastika čiže modelácia prsníkov rieši nežiaduci tvar, objem a pokles pŕs. Tieto nedokonalosti môžu byť dôsledkom pokročilého veku a majú na ne vplyv aj hormonálne zmeny, tehotenstvo a dojčenie.

Ak vám nevyhovuje tvar pŕs, potom je nevyhnutné pristúpiť k modelácii poprsia. Ak je potrebné doplniť nedostatočný objem pŕs, potom prikročíme nielen k modelácii, ale súčasne k zväčšeniu pŕs s pomocou silikónových implantátov. (Vďaka kombinácii týchto dvoch metód a rozsiahlejšiemu zákroku môže v niektorých prípadoch paradoxne vzniknúť ešte menšia a nenápadnejšie jazva len okolo prsného dvorca.) A ak je naopak cieľom zmenšiť objem pŕs, potom pristupujeme k tzv. Redukčnej mammoplastike, pri ktorej odoberáme prebytočné tkanivo.

Rad chirurgov sa venoval zdokonaľovaniu modelácií pŕs, aby výsledný pekný tvar nezohyzdila jazva. Až na konci 20. storočia prišla belgická špecialistka Madelaine LeJour s technikou, ktorá zanecháva len celkom nenápadnú jazvu okolo dvorca a jednu vertikálne smerom nadol. Postup LeJour možné navyše modifikovať tzv. Technikou VTT, ktorá ju ešte vylepšuje a dopĺňa o liposukciu. Modifikácia najvyspelejších metód zanecháva vo výsledku len minimálne jazvy a trvalý, prirodzene mladistvý vzhľad pŕs. Takto môžeme operovať 99% klientiek.

 

Zásady pooperačnej starostlivosti a návrat k bežným činnostiam

Po zákroku zotrváte na klinike aspoň 2 dni a následne Vás prepustíme do domácej starostlivosti, kde je nutné dodržiavať 14-denný kľudový režim. Na klinike potom vykonávame preväz zhruba 3. až 5. deň od prepustenia. V priebehu rekonvalescencie budete tiež musieť nosiť kompresívne návleky, ktoré pomôžu k ešte lepším výsledkom.

Po určitú dobu po zákroku vám neodporúčame spať na boku a dvíhať paže nad hlavu. Ak sa inak všetko v poriadku zahojí, návrat do zamestnania bude možný po dvoch až troch týždňoch. Zvýšenej námahe a cvičení sa však stále vyhýbajte minimálne po dobu dvoch mesiacov od zákroku.