Zákroky Cenník Kontakty O nás Poradňa
Kladnianska 38, Bratislava info@chirkoz.sk +421 903 752 533
Generic selectors
Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach
AKCIA – KRÁSNE PRSIA od 3300€
  • Angličtina

Mužská obriezka

Už pri pomyslení na tento chirurgický zákrok mužov ,,striasa“. Avšak zákrok nie je taký „masaker“, ako by si mnohí z Vás predstavili. V našom zdravotníckom zariadení je výkon častou a bežnou operáciou. Pacienti si pochvaľujú výsledok a taktiež priaznivo komentujú znesiteľnosť výkonu.

 

Od úvahy nad obriezkou po pooperačné skúsenosti

Pacient príde do ambulancie častokrát s ostýchavosťou a neistotou, či má zákrok podstúpiť, v procese jeho rozhodovania zohráva veľkú rolu obava a strach. Zo skúseností viacerých pacientov môžeme potvrdiť, že znesiteľnosť chirurgického zákroku je veľmi dobrá a netreba sa jej až tak obávať, i keď logika vraví, že Vašej obave len tak jednoducho nerozkážete.

 

Čo je fimóza a obriezka?

Fimóza je stav spočívajúci v neschopnosti pretiahnuť predkožku cez žaluď. Chirurgická operácia fimózy sa nazýva obriezka, odborne nazývané cirkumcízia. Ide o čiastočné alebo úplné odstránenie predkožky penisu.

 

Prečo muži podstupujú obriezku?

Dôvodov, pre ktoré sa muži rozhodnú pre podstúpenie tohto zákroku je viacero.

 

Čo je prínosom zákroku?

Obriezka neznižuje schopnosť erekcie ani sexuálnu dráždivosť, takisto nemá vplyv ani na potenciu, naopak má skôr pozitívny vplyv na sexuálny život. Veľa žien považuje mužov penis po obriezke za veľmi hygienický a “sexy”.

 

Priebeh zákroku

Príprava pred zákrokom: Pred zákrokom nie je potrebné špeciálne predoperačné vyšetrenie, ani príprava. Môžete jesť aj piť, alkohol sa zakazuje.

Počas zákroku: Mužská obriezka sa vykonáva ambulantne v lokálnej anestézii. Zákrok trvá približne 60 minút. Operované miesto sa znecitlivie aplikovaním lokálneho anestetika do oblasti koreňa penisu, čím sa pacientovi zabezpečí bezbolestnosť zákroku. Pri operačnej rane používame vstrebateľné šicie materiály, to znamená, že pacientovi sa stehy nevyberajú. Po zákroku odchádzate do domácej starostlivosti v sprievode ďalšej osoby.

Pozákroková starostlivosť: Operatér Vám dôkladne vysvetlí, ako správne ošetrovať ranu a týmito pokynmi je nutné sa riadiť. Prísny kľudový režim a teda radšej ,,PN“-ka sa odporúča cca 7 dní po zákroku, kedy je možnosť komplikácií najvyššia.

Pozákrokové komplikácie: Po zákroku sa môže vyskytnúť aj menší alebo väčší opuch, eventuálne ,,modrina“, ktoré však časom ustúpia.

 

Zaujímavosti zo sveta

Výskumy Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) dokázali, že obriezka umožňuje až 65 % ochranu pred HIV.

Podľa výskumov, ktoré realizovali vedci z Južnej Afriky a prezentovali ich na Medzinárodnej konferencii venovanej AIDS v Riu de Janeiro dospeli k tvrdeniu, že obriezka by mohla byť účinným prostriedkom v boji proti tomuto ochoreniu, dokonca ju prirovnávajú k účinnému očkovaciemu prostriedku. Vychádzajúc z výskumov sa francúzsky profesor Bertrand Auvert z francúzskeho Národného úradu na boj proti Aidsu vyjadril: „Obriezka má v šiestich zo siedmich prípadov silný ochranný účinok proti HIV.“ Analýzy odborníkov Svetovej zdravotníckej organizácia (WHO) ukázali, že obrezaní muži majú výrazne nižšie riziko nainfikovať sa vírusom HIV ako ostatní jedinci. K zvyšovaniu rizika u neobrezaných dochádza preto, lebo predkožka je pokrytá bunkami, ktoré vírus ľahko nakazí. Viacerými výskumami sa prišlo k záveru, že týmto chirurgickým zákrokom by sa mohlo predísť až 2 miliónom nakazených ľudí vírusom HIV a až 300 000 úmrtiam.