Zákroky Cenník Kontakty O nás Poradňa
Poradňa O nás Foto/video Akcie / last minute Všetky zákroky Kontakty
Generic selectors
Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach

Zarastajúce nechty (laser a chirurgia)

Príčiny

 

Liečba

Pacient môže vyskúšať “domácu” liečbu počas 3 dní. Ak liečba chorému palcu nepomôže, je potrebné navštíviť lekára a vylúčiť prípadnú infekciu. Príznakmi infekcie na palci sú jeho začervenanie – palce sú dofialova sfarbené, opuch alebo hnisavé ložisko, ľudovo nazývané „ živé mäso“, palec krváca už pri miernom dotyku. V takomto prípade je potrebné najskôr preliečiť zápal. Lekár môže predpísať pacientovi i antibiotiká. V našom zariadení pomáhame pacientovi zbaviť sa tejto “nepríjemnosti” laserovým zákrokom.

 

Priebeh laserového zákroku u nás trvá 15 minút.

Počas tohto ambulantného výkonu operované miesto lokálne znecitlivíme, čo znamená, že z oboch strán palca aplikujeme znecitlivujúci roztok. Použitiu lasera predchádza odstránenie časti zarastajúceho nechta. Úlohou lasera je zmenšiť a deštruovať nechtové lôžko. Vypálime ním bočné okraje, ktoré sa zatáčajú k nechtu. Výsledok je potrebné ešte poistiť. Odstránime časť kože z nechtových valov, ktoré sa tak dostanú pod úroveň nechta. Nechtový val prišijeme o necht. Týmto znížime šance, že necht začne opäť zarastať.

Výhody laserového ošetrenia

Výhoda použitia laseru je v tom, že miesto počas výkonu nekrváca. Miernejšie sú aj opuchy okolitých tkanív a bolesti. Miesto sa rýchlejšie lieči.

Pooperačná starostlivosť

 

 

Pacienti sa častokrát dopytujú, či sa môže problém so zarastaním nechta vrátiť.
Problém sa môže vrátiť, ak ho pacient zdedil alebo sa o ošetrované miesto po zákroku dôkladne nestaral. To však nie je argument, aby ste zákrok odkladali.

Zákrok realizujeme v lokálnej anestézii a jeho trvanie je cca 15 minút. Pätnásťminútový laserový zákrok nepreplácajú poisťovne.