Iba presné výrazy
Hľadať v názve stránky
Hľadať v obsahu stránky
Hľadať v zákrokoch
Hľadať v stránkach
0903 752 533 | info@chirkoz.sk

Zlatá žila (hemoroidy)

ROZLÚČTE SA SO ZLATOU ŽILOU – Laserová operácia !

Symptómy

Hemoroidálne ochorenie známe pod názvom „zlatá žila“, „hemoroidy“, či „hemeroidy“ má cyklický charakter. Pacienti s dlhoročnými problémami s hemoroidmi udávajú striedanie obdobia s problémami, ktoré trvajú niekoľko dní až týždňov a obdobia relatívneho pokoja. Je zrejmé, že aj keď problémy vymiznú, ide len o dočasné trvanie.

Hemoroidy – Zlatá žila – laserová operácia

Štádiá ochorenia

Prvé štádium sa charakterizuje svrbením, pálením a krvácaním po stolici. Pri druhom štádiu sú spomenuté príznaky výraznejšie, a to nadúvaním jednotlivých uzlov pri stolici, tzv. prolaps uzlov (vyklenutie uzlov). Vyklenuté uzly sa samé reponujú dovnútra. Tretie štádium je komplikované, prolaps uzlov si pacient musí sám zatlačiť, alebo je trvalo prolabovaný a prejavuje sa sekréciou hlienu, krvou na prádle a zápalovými komplikáciami s opuchom. Štvrté štádium je charakterizované prakticky trvalým krvácaním prolabovaných hemoroidov z análneho otvoru, trhlinami sliznice a môže sa vyskytnúť perianálny abscess.

 

Príčiny

Príčina vzniku hemoroidov je multifaktoriálna. Medzi najčastejšie príčiny patria: zápcha, genetická predispozícia, sedavé zamestnanie, gravidita, nádory v malej panve.

 

Laserová liečba (operácia ) zlatej žily

Samotnému zákroku v našej chirurgickej ambulancii predchádza  palpačné vyšetrenie konečníka  a určenie štádia hemoroidov, eventuálne vylúčenie iných možných príčin krvácania, ako sú polypy, cievne malformácie, divertikuly či nádory.

 

Pri prvých dvoch štádiách sa vykonáva symptomatická konzervatívna liečba: úprava životosprávy, starostlivosť o pravidelnú mäkkú stolicu, čapíky, z liekov venotoniká. Najvhodnejšie je začať s liečbou pri prvých prejavoch a obrátiť sa s otázkami na lekára.

 

V treťom a štvrtom štádiu je liečba chirurgická. Jednou z najúspešnejších možností je osvedčená chirurgická operácia skalpelom. Avšak, nevýhodou tejto metódy je:

 

Najmodernejšími postupmi používanými v liečbe zlatej žily v našom zariadení sú LASEROVÁ OPERÁCIA.

Laserová liečba hemoroidov je špecializáciou našej chirurgickej ambulancie už od roku 2004. Ide o pokrokovú metódu v liečbe hemoroidov. Samotnému zákroku predchádza rektoskopické  vyšetrenie konečníka (väčšinou v deň zákroku), ktoré trvá len niekoľko minút.

 

Výhody použitia laseru pri operácii

 

Pooperačná starostlivosť

Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii a trvá cca do 40 minút. Po výkone pacient odchádza domov s doprovodom ďalšej osoby. Následne prichádza na druhý deň na preväz. Nasledujúce 3-4 dni sa odporúča práceneschopnosť a domáce liečenie.

Vyliečenie sa dá očakávať do siedmich dní. Treba pripomenúť, že dĺžka rekonvalescencie je individuálna a závisí aj od štádia a veľkosti hemoroidov.

 

Nevýhody použitia laseru pri operácii

Uvedený zákrok nie je hradený zdravotnými poisťovňami.

Rezervovať termín

Chirkoz