Menu Zavrieť

Krásne prsia

Tu začína vaša premena

augmentácia prsníkov

zväčšenie silikónovými implantátmi

Prsia sú od pradávna symbolom ženskosti a krásy. Krásny dekolt priťahuje pozornosť mužov i žien po celom svete.
Okrem toho prsia sú jednou z našich prvých životných skúseností – dávajú pocit bezpečia a utišujú hlad a smäd.

Prehrať video
modelácia tváre

akcia

od 3300€

platí pri kúpe Kalendára Chirkoz 2021

Na 4 splátky

Rozdelíme Vám sumu operácie

aj cez home credit

Stačí Váš občiansky preukaz

60-120 minút

Trvá komplet zákrok

šetrná anestézia

Heyer low flow znižuje nežiadúce účinky na minimum

Najkrajšie sú zdravé prsia. Preto sú potrebné pravidelné lekárske prehliadky. Len máloktorá žena je však spokojná s ich veľkosťou a tvarom. Zväčšovanie pŕs silikónovými implantátmi už dávno nie je spoločenské tabu. Augmentácia prsníkov je najžiadanejšou plastickou operáciou našej kliniky. Naši plastickí chirurgovia pomáhajú lientkám na predoperačnej konzultácii s výberom pre nich najvhodnejšej veľkosti poprsia a tvaru. Najdôležitejšiia je spokojnosť klientiek s novým dekoltom. 

V súčasnosti je k dispozícii niekoľko druhov implantátov. Líšia sa tvarom aj druhom náplne.  V našej krajine sú najviac žiadané silikónové implantáty. Silikónový gél je najpodobnejší prsnému tkanivu, dobre simuluje pohyb a správanie prsníkov. Implantáty existujú okrúhle a anatomicky tvarované. 

Okrúhle implantáty

Vloženie okrúhlych implantátov splnia push-up efekt a pekne vyplnia prsia v hornej časti dekoltu. Pri pohľade zboku pripomínajú tvar gule. Sú vhodné pre klientky, ktoré majú pekne tvarované prsia, ale chcú dosiahnuť  väčší objem. 

Tvarované implantáty 

Vďaka kvapkovitému tvaru zabezpečia prirodzený vzhľad prsníkov. Rozhodujú sa pre ne klientky túžiace po väčších implantátoch s objemom nad 400 ml alebo klientky, ktoré chcú vylepšiť tvar poklesnutých prníkov. Voľba teda záleží od výsledku, aký každá žena túži dosiahnuť. S možnosťou výberu pomáha lekár na predoperačnej konzultácii. 

Pracujeme s vysoko kvalitnými implantátmi značiek MotivaMentor a B-lite, na ktoré sa vzťahuje doživotná záruka.  

 • Motiva

Implantáty značky Motiva dbajú predovšetkým na bezpečnosť klientky. Sú okrúhleho, ergonomického aj anatomického tvaru. Vďaka skvelej elasticite sa ľahko vkladajú aj z veľmi malého rezu, takže zanechávajú malú jazvičku. Implantáty Motiva Ergonomix sú typovo niečo medzi ergonomickým a anatomickým tvarom a ich vloženie je možné z rezu iba 2,5 – 3,5 cm (bežný rez pri vkladaní implantátov je najmenej 5 cm). Odteraz sa dámy túžiace po bujnejšom poprsí nemusia trápiť pre veľkú jazvu. 

Pri Motiva implantátoch sa málokedy objavujú pooperačné komplikácie. Pôsobia veľmi prirodzene na pohľad i dotyk. Prirodzene pôsobia aj v polohe ležmo alebo pri zdvíhaní rúk. Ponúkajú širokú škálu veľkostí a tvarov, čo vedie k maximálnej spokojnosti ako klienta, tak aj chirurga.

 • B-lite

Prsné implantáty B-lite sú o 30% ľahšie ako bežné silikónové implantáty. Od jari v roku 2013 s nimi pracujeme už aj na Slovensku. Ich výhodou je jedinečná výplň, ktorá obsahuje silikónový gél so vzduchovými mikrosférami, ktoré gél nadľahčujú. Vďaka vzduchovým bublinkám lepšie odolávajú gravitácii, menej zaťažujú chrbticu a sú odolnejšie voči mechanickým poškodeniam tlakom. Nositeľkám umožňujú bezstarostné potápanie či lietanie vo veľkých výškach. Majú neobmedzenú životnosť – netreba ich časom vymieniať. 

 • Mentor

Prsné implantáty Mentor obsahujú najnovšiu generáciu silikónu. Silikónový gél Mentor má jedinečné zloženie. Nie je ako tekutina alebo polotekutina, ale ako veľmi súdržný gél, ktorý dáva nositeľke prirodzený pocit, pretože sa veľmi podobá tkanivu prsníka. Implantáty Mentor sa vkladajú cez dlhší rez, takže jazvička býva väčšia v porovnaní napríklad s implantátmi Motiva. Svetová značka Mentor má viac ako 30 ročnú históriu, ktorá zaručuje kvalitu a inovácie. Prsníkové implantáty Mentor patria medzi najkvalitnejšie na svete, spĺňajú najvyššie kritériá bezpečnosti.

Pre augmentáciu /zväčšenie/ prsníkov sa ženy rozhodujú kvôli nespokojnosti s veľkosťou ich poprsia, rozličným asymetriám, úbytku prsnej žľazy po kojení alebo po náhlom schudnutí.  Je dôležité podotknúť, že ide o vážnu operáciu, ktorá ako každá operácia, so sebou nesie určité riziká. Žena by mala byť presvedčená o správnosti jej rozhodnutia, malo by odzrkadlovať jej vlastnú túžbu, nielen očakávania okolia.

Zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii a trvá 1 – 2 h. Pri augmentácii prsníkov sa implantáty vkladajú pod prsnú žľazu /subglandulárne/ alebo pod prsný sval /submuskulárne/. Každá z metód má svoje pre a proti. Rez býva dlhý 3 – 4 cm a najčastejšie býva vykonávaný v záhybe pod prsníkom. Plastický chirurg na predoperačnej prehliadke posúdi veľkosť žľazy klientky, elasticitu kože a silu svalu. Všetky tieto faktory ovplyvňujú spôsob vloženia implantátu. Pokiaľ totiž implantát nie je dostatočne “skrytý”, výsledok je neestetický. Tkanivo by malo pokryť celý implantát, inak hrozí že neprirodzený vzhľad poprsia. Snahou lekára je zanechať aj čo najmenej viditeľnú, dobre ukrytú jazvu. Klientke sú podávané antibiotiká ako prevencia pred vznikom infekcie.

Po zákroku klientka dostáva špeciálnu elastickú podprsenku, ktorú nosí 6 týždňov a analgetiká pre lepšie zvládnutie bolesti. Výber stehov sa vykonáva cca 14 dní po zákroku, do tohto obdobia sa rany nesmú namočiť. Prvé 2 mesiace po zákroku sa neodporúča fyzická aktivita, dvíhanie ťažkých vecí a spanie na bruchu. Výrobcovia odporúčajú výmenu implantátov po 10 – 15 rokoch, avšak neexistuje žiadny presne stanovený čas, kedy by sa mali vymeniť. Ak nie sú žiadne komplikácie či poškodenia, môžu sa používať neobmedzene dlhú dobu.

 • Vyžaduje sa mať dobré fyzické zdravie a absolvovanú predoperačnú konzultáciu
 • Zákrok by sa mal realizovať v dospelom veku, po ukončení vývinu prsných žľiaz
 • Pri zväčšení prsníkov je možné vykonať aj modeláciu ovisnutých pŕs či vyrovnať asymetriu
 • Je vhodnejšie vkladať implantáty do pŕs, ktoré sa už nebudú meniť vplyvom dojčenia
 • Po pôrode je lepšie pristúpiť k zákroku po uplynutí najmenej 1 roka
 • Je potrebné vzdať sa domácich prác v období 10 – 14 dni po operácii
 • Výsledný efekt augmentácie závisí individuálne od pacientky a jej tela
 • Je možné vykonať zákrok pred graviditou, ale vplyvom dojčenia sa prsná žľaza mení a možno bude nutná reoperácia
 • Vložené implantáty nemajú vplyv na plod a na kojenie
 • Klientka môže mať v 1. mesiaci po zákroku intímny styk, ale opatrne
 • Aj keď komplikácie sú veľmi zriedkavé, môžu sa vyskytnúť malé pooperačné bolesti, podliatiny, opuch alebo znížená citlivosť bradaviek pretrvávajúce len niekoľko dní
 • Hojenie rán a trvanie výsledku operácie závisia od tela klientky

čo hovoria naše klientky

Pri konzultácii si Dr. Dziuban vypočul moje predstavy, zhodnotil moje anatomické predpoklady a naplánovali sme si termín zákroku. pán doktor vybral vhodný typ implantátu a určil jeho spôsob vloženia. Pri predoperačnej príprave bol dôležitý môj dobrý zdravotný stav a pomohlo aj moje vlastné presvedčenie o operácii. Implantát sa vkladá tromi rôznymi spôsobmi - z podprsnej ryhy, z podpazušia alebo okolo bradavky. Mne vložil pán doktor z podpazušia. 2x som bola na kontrole - týždeň po operácii prvá kontrola a druhá po 14-ich dňoch po zákroku. Silikónové implantáty nemajú vplyv na dojčenie a neohrozujú ani plod počas tehotenstva takže som bez problémov porodila a malý sa má dobre. Dakujem ešte raz .)
pani Adriana
rok 2019

viac informácii

pridajte sa k tisíckam spokojných klientiek

Zapíšte sa do nášho newslettra a budete informovaná o aktuálnych akciách.