Menu Zavrieť

Korekcia viečok (Blepharoplastika)

Korekcia viečok je vlastne odstraňovanie nadbytočnej kože, tukových vačkov na viečkach. Je prirodzené, že vekom naša koža stráca elasticitu, v súvislosti s pokožkou na viečkach však zohráva svoju rolu i dedičnosť. Máme 30-ročných pacientov, ktorí majú prevísajúcu nadbytočnú kožu na viečkach. To dodáva očiam ospanlivý výraz, takže človek pôsobí stále unavene.

Vyrovnať sa s problémovými viečkami je dnes už jednoduchá záležitosť. Radikálnu zmenu a viditeľný efekt dosiahnete vďaka jedinému krátkemu zákroku. Môže ísť o genetický problém, ale viditeľne ochabnutú kožu na viečkach spôsobuje hlavne pribúdajúci vek a prirodzené starnutie pokožky. Dôvod operácie je predovšetkým estetický, no v niektorých prípadoch aj zdravotný. Tento druh zákroku požadujú najmä ženy vo vekovej kategórii od 25 až do 70 rokov. Ak však máte s pribúdajúcim vekom strach o svoj pôvabný pohľad, môžete sa spoľahnúť na plastickú chirurgiu a ruky skúseného chirurga. Od zákroku vás delí len jediná konzultácia v ambulancii.

Priebeh zákroku

Realizovaný výkon je ambulantný, robí sa v lokálnej anestézii, kedy sa odstráni nadbytočná koža aj tukový vačok na viečku. Zákrok trvá 60 až 90 minút, pokožka sa hojí asi 7 dní. Aplikovanie samotnej injekcie môže byť trochu nepríjemné, potom však už necítite takmer nič. Po zákroku okamžite dochádza k opuchu viečok, keďže pokožka v okolí oka je mimoriadne citlivá. Koža horného viečka je najtenšou na tele, preto je veľmi dôležité pred zákrokom zakresliť časť, ktorá sa odoberie s presnosťou na milimetre.

Počas zákroku sa odstráni prebytočná koža aj s ochabnutým svalom, prípadne tukom, ktoré tento nežiaduci efekt spôsobujú. Ideálny tvar dolného viečka je S-tvar, ktorý je nutné dodržať aj po zákroku. Pár stehmi sa malá operácia ukončí. Odporúča sa operovať dolné alebo horné viečka. V prípade potreby oboch zákrokov odporúčame ich vykonanie s miernym časovým odstupom.

Rekonvalescencia po zákroku

Po operácii počítajte s opuchom a miernou modrinou, dôležité schôdzky si radšej presuňte na iný termín. Na oči je nutné prikladať ľad a studené obklady, aby sa zmiernili opuchy a zafarbenie. Neodporúčame vystavovať operované miesta priamemu slnečnému žiareniu. Po zákroku je vhodné nosiť najbližších pár týždňov slnečné okuliare, vyhnete sa tak nepríjemným otázkam svojho okolia, budete pôsobiť prirodzene a schováte pod nimi čerstvé jazvy. Pár dní po zákroku vás čaká ešte jedna návšteva ambulancie kvôli vybratiu stehov. Prvýkrát uvidíte žiadaný efekt, a keďže oči sú najdôležitejšia časť tváre, budete výsledkom prekvapení a viditeľne zmenení, samozrejme, k lepšiemu.

 

Priebeh operačného zákroku – blepharoplastika, korekcia horných viečok