Menu Zavrieť

Na našej klinike je možné upraviť aj vzhľad a veľkosť prsných dvorcov. Hoci tento zákrok nie je tak často vykonávaný ako napríklad augmentácia pŕs, nájde sa veľa žien, ktorých trápia veľké prsné dvorce či ich deformita.

ZMENŠENIE PRSNÝCH DVORCOV

od 600€

na 4 splátky

Home Credit

Operácia zahŕňa

konzultácia

Lekár si vypočuje predstavy klientky a oboznámi ju s detailami operácie.

naplánovanie zákroku

Vzhľadom na mieru dvorcovej redukcie sa zvolí najvhodnejšia metodika operácie.

Chirkoz Medical Clinic
predoperačná príprava

Dôležitá je dostatočná informovanosť o zákroku a realistické očakávanie od jeho výsledku.

zákrok

Odstraňuje sa prebytočná koža prsného dvorca a zošitie sa vykonáva po obvode dvorca, kde sa pekne ukryje jazvička.

bezpecnost
2x kontrola

Týždeň po operácii prebieha prvá kontrola, druhá po 14-ich dňoch po zákroku.

bezpečnosť

Vnútorné stehy zabezpečujú stálosť tvaru dvorca.

60 - 120 minút

šetrná anestézia*

záruka

* šetrná anestézia Heyer low flow znižuje nežiadúce účinky anestézie na minimum

MUDr. Martin Dziuban

operatér

MUDr. Jana Kubicová - Košťálová

operatér

Veľké prsné dvorce bývajú pre ženy predovšetkým psychickou prekážkou, ktorú je možné so skúsenými plastickými chirurgmi ľahko prekonať. Úprava veľkosti prsných dvorcov sa štandardne realizuje aj pri zákroku zmenšenia prsníkov (mammaplastika), kedy sa upravujú veľké alebo poklesnuté prsníky. Výsledok rozhodne stojí za to.

Mali by ste vedieť...

Neprimerane veľké prsné dvorce sú u žien väčšinou podmienené geneticky, v niektorých prípadoch sa môže jednať aj o vývojovú vadu. Veľkosť dvorcov sa niekedy mení aj vplyvom veku. Tento najmä estetický problém sa dá pomerne ľahko vyriešiť.

Plastická operácia zmenšenia prsných dvorcov (areol) prebieha v celkovej anestézii, ale je možné ju realizovať aj v lokálnej anestézii. Korekcia prebieha chirurgickým odstránením nadbytočnej pigmentovanej kože. Jej následným zošitím po obvode prsného dvorca sa jazva pekne umiestni na hranici prsného dvorca. Dôležitý je kvalitný šicí materiál, aby nedošlo k roztiahnutiu jazvičky alebo opätovne prsného dvorca. Dĺžka výkonu je 1 – 2 hod.

Ak sa použijú stehy, sú vstrebateľné, t.j. netreba ich následne odstraňovať. Ak sa používajú nevstrevateľné, vyberajú sa po 10 – 14 dňoch. Odporúča sa kľudový režim 2 týždne, pričom fyzickú aktivitu je vhodné zaradiť najskôr po 6 – 8 týždňoch od zákroku. Nosenie elastickej podprsenky po dobu 6 – 8 týždňov pomáha dosiahnuť výsledný efekt. 

MÁTE OTÁZKU? NAPÍŠTE NÁM
OBRATOM SA VÁM OZVEME 🙂