Menu Zavrieť

Mezoterapia: liečba vypadávania vlasov

Tatiana Žideková u nás podstúpila vlasovú mezoterapiu

Každý deň nám vypadne niekoľko desiatok vlasov. Pri zmenách ročných období to býva ešte viac a vôbec nás to nemusí trápiť. No stres, rôzne choroby či genetické predispozície môžu spôsobiť enormné ubúdanie vlasov. Ako to zastaviť skôr, než bude neskoro?

Vlasová mezoterapia je účinná metóda na liečbu nadmerného vypadávania vlasov, ktorá však vracia silu aj vlasom oslabeným po zime alebo horúcom lete. „Princíp tejto terapie je vo vyživovaní vrchných vrstiev vlasovej časti pokožky hlavy vhodnými látkami, ktoré vlasy a vlasové cibuľky regenerujú, posilňujú a vyživujú, čím podnecujú rast zdravých a silných vlasov,“ vysvetľuje naša lekárka MUDr. Zuzana Zelenayová.

Dokonalý koktail

Pre pevné, lesklé a pružné vlasy, ktoré predčasne nevypadnú, je určený „koktail“ zložený z telu prirodzených účinných látok – zo zinku, minerálov, aminokyselín a vitamínov skupiny B.

„Pri liečbe poškodených, oslabených a polámaných vlasov stačí tieto látky aplikovať špeciálnou pištoľou tesne ku korienkom vlasov. Zákrok je bezbolestný a môže ho vykonávať školený zdravotnícky personál,“ hovorí vrchná sestra Katarína Čičková.

Zásadné ubúdanie vlasov, pri ktorom už presvitá pokožka hlavy alebo sa vytvorila plešina, rieši vlasová mezoterapia, keď sa výživa na vlasy aplikuje do vrchnej časti pokožky hlavy injekčne. Tento zákrok musí preto robiť lekár.

Koľko rastie levia hriva?

Hoci sa na mezoterapiu používa unikátna výživná zmes, vlasy z večera do rána nevyzdravejú ani nevyrastú. Chce to trochu trpezlivosti a času. „Vlasy začínajú znova rásť po približne štyroch ošetreniach,“ vysvetľuje MUDr. Zelenayová.„Mezoterapia je rozdelená na dve časti – na intenzívnu, ktorá trvá mesiac a ošetrenie sa robí raz za týždeň, a na podpornú, ktorá tiež trvá mesiac, ale vlasy sa ošetrujú s odstupom dvoch týždňov.“

Úspech liečby je u nás navyše podporený aplikáciou oxyterapie. Odmenou za trpezlivosť je krásna a silná koruna krásy a pokožka hlavy bez lupín.

Mezoterapiu vlasov u nás podstúpila aj Tatiana Žideková
Mezoterapiu vlasov u nás podstúpila aj Tatiana Žideková

Čo obsahuje náš mezoterapeutický koktail na rast a posilnenie vlasov?

  • 4 patentované peptidy – revitalizujú existujúce vlasy, podporujú tvorbu nových
  • 13 vitamínov
  • 24 aminokyselín pomáhajúcich vytvárať vlasové vačky
  • 5 minerálov na ochranu pokožky pred nepriaznivými vplyvmi
  • 4 koenzýmy na revitalizáciu vlasových korienkov
  • 4 nukleové kyseliny, ktoré blokujú účinky stresu a ďalších nepriaznivých vplyvov
  • 2 redukčné činidlá na podporu tvorby kolagénu vo vlasoch a prečisťovanie pokožky hlavy